Loading Posts...

Wielki Piknik Australijski, to niepowtarzalne wydarzenie poświęcone kulturze i smakom Australii. Już w najbliższą sobotę będziecie mogli choć na chwilę przenieść się tego wyjątkowego kraju. Egzotyczne dania z grilla, warsztaty kulinarne z Mateuszem Gesslerem połączone z warsztatami sommelierskimi, wino ze słonecznej Doliny Barossy, koncerty – to tylko część atrakcji, które czekają na gości Pikniku. Zapraszam Was już sobotę 10 czerwca od godziny 14.00 do Muzeum Plakatu na warszawskim Wilanowie.

Australijskie atrakcje

W ramach Pikniku przygotowano wiele atrakcji nawiązujących do kultury Australii.  Na gości czekają m.in. warsztaty kulinarno-sommelierskie, które poprowadzą: słynny chef, Mateusz Gessler oraz Wojciech Cyran, sommelier i ambasador australijskiego wina Jacob’s Creek . Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, dlaczego kuchnia australijska jest tak wyjątkowa, poznają jej kulinarne tajniki, a także nauczą się dobierać wino do dań  przygotowywanych zgodnie z zasadami foodpairingu.

Zaplanowano również spotkania z Markiem Niedźwieckim, jednym z najpopularniejszych polskich dziennikarzy radiowych, który znany jest ze swojej miłości do Australii.

Za sprawą warsztatów artystycznych, będzie można nauczyć się sztuki malowania punktowego, charakterystycznego dla rdzennych mieszkańców Australii, a także  ozdobić pamiątkowy bumerang. Dostępna dla gości będzie również wystawa zdjęć Julii Raczko, słynnej globtroterki, w całości poświęcona temu kontynentowi. Wieczorem, w ramach kina letniego, wyświetlony zostanie film „Projektantka”.

Wielki Piknik Australijski już w sobotę!

Wieczorne koncerty

Wieczorem na scenie zagrają Lanberry i Antek Smykiewicz, znani i lubiani muzycy, których utwory podbijają radiowe listy przebojów. Lanberry, czyli Małgorzata Uściłowska, w 2016 roku zadebiutowała singlem „Podpalimy Świat”, natomiast Antek Smykiewicz w 2015 roku pojawił się ze swoim debiutanckim singlem „Pomimo Burz”.

Wstęp na Wielki Piknik Australijski jest wolny. Wyjątkiem są płatne warsztaty kulinarno-sommelierskie, na które należy się wcześniej zapisać, ponieważ liczba jest miejsc jest ograniczona. Wejście do stref warsztatowych oraz do stref, w których będzie sprzedawany i konsumowany alkohol  zarezerwowane jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia i biletów  można znaleźć  na stronie Pikniku


Leave a Comment