Loading Posts...

Luc Besson powraca! Właśnie za takim rodzajem produkcji tęskniłem najbardziej!

Kiedy zobaczyłem zwiastun Valerian i Miasto Tysiąca Planet wróciły wspomnienia do genialnej roli Milli Jovovich, ale za chwilę przypomniało mi się, że Leeloo Dallas zaczęła grę w niekończącej się historii Resident Evil  i czar prysł. Niemniej jednak bardzo cieszę się, że Luc Besson, twórca „Piątego elementu”, „Leona Zawodowca” i „Lucy”, powraca z ponoć największą produkcją w swojej karierze. Valerian i Miasto Tysiąca Planet to wysokobudżetowa (180 milionów dolarów) adaptacja bestselerowego komiksu Pierre’a Christina i Jean-Claude’a Mezieresa.

valerian-i-miasto-tysiaca-planet-5

Valerian (Dane DeHaan) i Laurelina (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Podczas misji w Mieście Tysiąca Planet – kulturowym i politycznym centrum galaktyki – przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

valerian-i-miasto-tysiaca-planet-7

valerian-i-miasto-tysiaca-planet-1

valerian-i-miasto-tysiaca-planet-4

W obsadzie superprodukcji Luca Bessona: topmodelka i aktorka Cara Delevingne („Legion samobójców”), nominowany do Oscara laureat Złotego Globu Clive Owen („Bliżej”, „Ludzkie dzieci”) oraz jedno z najgorętszych młodych nazwisk Hollywood – Dane DeHaan („Niesamowity Spider-Man 2”). Humor „Strażników Galaktyki”, rozmach „Gwiezdnych Wojen” i wizjonerstwo „Piątego Elementu” – to będzie jedno z największych wydarzeń filmowych lata 2017!

Premiera kinowa: 21 lipca 2017
Gatunek: science-fiction, akcja
Produkcja: Francja, USA 2017
Reżyseria: Luc Besson („Piąty element”, „Leon zawodowiec”, „Wielki błękit”, „Taxi”)
Scenariusz: Luc Besson na podstawie nowel graficznych Pierre’a Christina i Jean-Claude’a Mezieresa
Obsada: Cara Delevingne („Legion samobójców”, „Papierowe miasta”, „Anna Karenina”), Clive Owen („Sin City – Miasto grzechu”, „Plan doskonały”, „Król Artur Król Artur”, „Ludzkie dzieci”), Dane DeHaan („Niesamowity Spider-Man 2”, „Kronika”, „Metallica: Through the Never”)

Leave a Comment