Loading Posts...

Towarzystwo Handlowe – targi w Forcie Mokotów.

Towarzystwo Handlowe to inicjatywa ma na celu wsparcie i promocję marek, które rzemieślniczość mają wpisane w DNA. Wydarzenie to tworzą niewielkie firmy i manufaktury tworzące produkty i usługi, korzystając z pracochłonnych, tradycyjnych metod.

W centrum projektu znajdą się jednodniowe targi, które odbędą się w warszawskim Forcie Mokotów – imponującej, historycznej przestrzeni, od niedawna dostępnej dla warszawiaków. “Coraz więcej osób, szczególnie mężczyzn, szuka bezpretensjonalnych, funkcjonalnych produktów stworzonych z pasją. Jednocześnie kształtuje się nowa kategoria przedsiębiorców i inicjatyw, które odkrywają na nowo tradycyjne techniki rzemieślnicze. Chcemy stworzyć wydarzenie podczas, którego obie grupy będą mogły się spotkać.” – mówi Wojtek Nosowski z agencji albo/albo, pomysłodawca inicjatywy.

“Mamy nadzieję, że Towarzystwo Handlowe będzie równowagą dla wydarzeń targowych, które skierowane są albo do kobiet, albo nie wykazują szczególnej selektywności w doborze wystawców” – dodają organizatorzy.

Wśród wystawców, którzy spotkają się na 250m2 przestrzeni handlowej, znajdą się takie marki i twórcy jak: Mo61, delikatessen, Super Salon, Dawid Ryski, Edward, Neonlove czy Pan Drwal. Podczas imprezy spotkać będzie można firmy zajmujące się m.in. rzemieślniczą produkcją nart, toreb skórzanych, przyborów do golenia, przyborów do pracy. Łącznie w Towarzystwie Handlowym bierze udział prawie 30 marek i twórców z Polski.

„Nasza działalność w stu procentach opiera się na pasji i szacunku do surowców, z których produkujemy narty. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa, która docenia twórców jak my i rozumie, czym jest współczesna rzemieślniczość.” – mówi Szymon Girtler, założyciel marki Monck Custom.

Bulleit to powstała w latach 80. XX wieku w Kentucky rzemieślnicza marka bourbonu. Przedsiębiorstwo, choć należy dziś do Diageo, nadal prowadzone jest przez założyciela – Toma Bulleita.


Leave a Comment