Loading Posts...

Szabasowa dziewczyna w Teatrze Żydowskim

Najnowsza komedia Teatru Żydowskiego Szabasowa dziewczyna w reżyserii Marcina Sławińskiego w niecały tydzień od premiery została okrzyknięta przez wielu krytyków  jedną z najlepszych premier sezonu. To zabawna komedia romantyczna, autorstwa Daniela Simona – nauczyciela Woody’ego Allena. Spektakl wystawiany będzie w dniach 11-13 lutego oraz 3-5 marca gościnnie w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa. Idealny pomysł na walentynkowy prezent. 

Zakochany mężczyzna boi się ponownego związku. Zakochana w nim dziewczyna pragnie go, ale jest katoliczką, a on jest Żydem. Dramat? Nie. Raczej urocza, zabawna komedia romantyczna. Autorem „Szabasowej Dziewczyny” jest amerykański dramaturg Daniel Simon, o którym jego uczeń Woody Allen powiedział: „To, co wiem o komedii, nauczyłem się od Daniela”. Sztukę reżyseruje Marcin Sławiński, którego przedstawienia od lat bawią warszawską publiczność Kwadratu, Komedii i Capitolu. Sztuka „The Convertible Girl” jest prezentowana w ramach umowy zawartej z SAMUEL FRENCH, INC.

 

Tytuł oryginału: „The Convertible Girl”

Autor: Daniel Simon

Reżyseria: Marcin Sławiński

Przekład: Janusz Tencer

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Agnieszka Kaczyńska

Asystent: Ernestyna Winnicka

Asystent scenografa: Maciej Chojnacki

Strona www spektaklu: http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/szabasowa-dziewczyna-convertible-girl

Data premiery: 14.01.2017 r.

Terminy: 11-13 lutego i 3-5 marca 2017 r. (spektakle wystawiane są w dni powszednie o 19.00, w niedziele o 18.00)

Miejsce: Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa 141A

Bilety: 40-60 zł

Obsada: Piotr Chomik Policjant/Goniec/Jonasz Steinberg, Sylwia Najah Krystyna, Henryk Rajfer Rabin Rotszyld, Dawid Szurmiej Policjant/Goniec/Jonasz Steinberg, Marek Ślosarski Ron Goldman, Ernestyna Winnicka Pani Goldman, Maciej Winkler Rabin Silwerman, Wojciech Wiliński Rabin Hahn


Leave a Comment