Loading Posts...

Rusza kolejny Nozbe Mobile Photo Trip 16|17?

Nozbe Mobile Photo Trip 16|17 to cykl comiesięcznych spotkań fanów fotografii mobilnej. Mobilnej? Wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa 30-40 fotografów odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem [lokalny fan fotografii mobilnej] poznaje jego zakamarki. Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca i obejmuje 10 miast. Pierwsza edycja pokazała, że uczestnicy projektu generują duży ruch w mediach społecznościowych. Wydarzenia w ramach Mobile Photo Trip często były relacjonowane przez lokalne media, a inicjatywę wspierały miejskie i wojewódzkie instytucje.

Warszawa – miasto, gdzie na każdym kroku historia miesza się z nowoczesnością. Silne wartościami i etosem Powstania Warszawskiego, którego znaczenie z roku na rok coraz mocniej się eksponuje. Z drugiej strony dynamiczne i przyciągające międzynarodowe inwestycje. Dla przyjeżdżających tu co roku tysięcy ludzi – ciągle jeszcze ziemia obiecana i miasto perspektyw. Wreszcie – miasto kontrastów, czego będziecie mogli doświadczyć w trakcie październikowego tripu.

Chcemy promować fotografię mobilną, a przede wszystkim utalentowanych polskich autorów zdjęć, którzy nieustannie poprawiają swój warsztat odwiedzając miasta w całej Polsce i poszukując ciekawych kadrów – mówi Damian Kostka, pomysłodawca Mobile Photo Trip. Jednego dnia klimatycznym warszawskim tramwajem pojedziemy się przekonać, czy Warszawa słusznie nazywana jest Dubajem Europy i nadzieją współczesnej architektury, by już następnego najnowocześniejszą w Europie linią metra dojechać na praskie podwórka często zachowane w powojennym formacie. I jak tu nie zakochać się w Warszawie?

Po zakończeniu Nozbe Mobile Photo Trip w Warszawie powstaną setki zdjęć, które będzie można zobaczyć w serwisie społecznościowym Instagram. W pażdzierniku nie kończymy mobilnych spotkań. Cały cykl kończymy w czerwcu 2017 w Gdańsku, a po drodze fotografowie będą odwiedzać: Kielce, Płock, Toruń, Białystok, Bydgoszcz i Kraków. Po raz pierwszy na trasie zwiedzania znalazło się jedno miasto poza granicami Polski – czeska Praga.

Harmonogram Nozbe Mobile Photo Trip Warszawa
[harmonogram może ulec zmianie ponieważ szczegóły są ustalane]
Sobota, 22 październik – MIASTO PERSPEKTYW
9.00 zbiórka pod Pałacem Kultury (parking od strony Teatru Dramatycznego)
9.30 – 13.00 Polin
13.00 – 13.30 lunch na Śródmieściu
14.00 – 17.30 spacer przez tzw. Nową Warszawę, czyli wieżowce, trakt królewski.
17.30 Obiad
20.30 After Party
Niedziela, 23 październik – NA LEWO MOST NA PRAWO PRAGA
9.30 zbiórka Metro Świętokrzyska
10.00 – 12.00 Sesja Fotograficzna w Centrum Nauki Kopernik
12.00 – 12.30 lunch
12.30 – 16.30 Zwiedzanie Pragi przez pryzmat praskich podwórek.
16.30 Obiad [dla chętnych]

 

Prowadzący Nozbe Mobile Photo Trip Warszawa

Anna Przybyła (Instagram: @varsav.i.anna)

Ślązaczka z urodzenia, warszawianka z wyboru. Zawodowo zajmuje się prawem brytyjskim i amerykańskim oraz lingwistyką stosowaną. Prywatnie fanka dobrej amerykańskiej literatury prawniczej i nowojorskiego jazzu. Od ponad półtora roku jej podróżom zawodowym i prywatnym zawsze towarzyszy aparat i Instagram. Swoją przygodę z fotografią rozpoczynała od fotografii czarno-białej i dokumentowania codziennego życia Warszawy na profilu @warszawa_czarno_na_bialym. Następnie przyszedł czas na flirt z kolorem. Na profilu Anny znajdziemy wiele zdjęć architektury i miejskiego krajobrazu, co stanowi odzwierciedlenie jej fascynacji tym obszarem fotografii. Od dwóch miesięcy wraz z zespołem Mobile Photo Trip zajmuje się organizacją spotkań entuzjastów fotografii mobilnej.

Paulina Rybicka (Instagram: @inka_ntevole)

Zakochana w Warszawie, w której mieszka od zawsze i to miłością bezwarunkową. Fascynuje ją, jak szybko i dynamicznie zmienia się miasto i jego mieszkańcy. Daje temu wyraz na swoim profilu w serwisie Instagram, pokazując codzienne życie Warszawy i ludzi przemierzających jej ulice. Drugą fotograficzną miłością Pauliny są opuszczone miejsca i ruiny, toteż wśród jej zdjęć znajdziecie nierzadko dokumentację z miejsc, których albo już nie ma, albo w krótkim czasie znikną z krajobrazu. Prywatnie właścicielka Promyka- nowofundlanda podbijającego serca wszystkich mobilnych fotografów i nie tylko.


Leave a Comment