Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Po prostu przyjaźń już od piątku w kinach

Po prostu przyjaźń w kinach w całej Polsce już od najbliższego piątku, 6 stycznia. Komedia autorów scenariusza „Listów do M.” z gwiazdorską obsadą – grają m.in. Agnieszka Więdłocha, Magdalena Różczka, Sonia Bohosiewicz, Bartłomiej Topa, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Marcin Perchuć, Krzysztof Stelmaszyk, Katarzyna Dąbrowska – już na pokazach przedpremierowych wzbudzała ogromne zainteresowanie widzów. Teraz trafia do regularnej dystrybucji.

Za co lubią swoich bohaterów gwiazdy filmu? „Ola potrafiła zawalczyć o swoją miłość” – mówi Katarzyna Dąbrowska. „Julka jest niesamowicie dzielna” – podkreślała z kolei Agnieszka Więdłocha. Marcin Perchuć o swoim bohaterze mówił: „Polubiłem Mariana, przeurocza postać”.

Po prostu przyjaźń to wielowątkowa, wzruszająca komedia o grupie przyjaciół, których relacje zostają wystawione na niejedną próbę. Alina i Marian (Sonia Bohosiewicz i Marcin Perchuć) w zaskakujący sposób wygrywają wielkie pieniądze i muszą się nimi jakoś podzielić. Ivanka (Magdalena Różczka), singielka i bizneswomen, chce mieć dziecko nie wiążąc się z mężczyzną; ma jej w tym pomóc serdeczny przyjaciel (Bartłomiej Topa). Filip (Kamil Kula) ryzykuje twarz i karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików (Aleksandra Domańska). Stateczny profesor (Krzysztof Stelmaszyk) odmawia desperackiej prośbie przyjaciela (Przemysław Bluszcz), ale w tajemnicy przed nim porywa się na rzecz niemal karkołomną.

Tymczasem zgrana paczka przyjaciół (Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Domańska, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Marcin Perchuć) jak co roku wyrusza w góry. Tam odkrywają tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie. Co wybiorą? Lojalność czy pieniądze? Przyjaźń czy miłość? Prawdę czy kłamstwo? Własne czy cudze szczęście? Każdy wybór dla bohaterów komedii „Po prostu przyjaźń” oznacza tarapaty. Kto im pomoże? Wiadomo: przyjaciele. Bo przyjaźń, jak żadna inna inwestycja, zawsze się opłaca.

W gościnnych rolach: Anna Polony, Magdalena Walach, Przemysław Bluszcz, Jan Peszek, Piotr Fronczewski, Tymon Tymański i Krzysztof Trebunia-Tutka.

Obsada: Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Dąbrowska, Aleksandra Domańska, Piotr Stramowski,Maciej Zakościelny, Bartłomiej Topa, Krzysztof Stelmaszyk, Marcin Perchuć, Kamil Kula, Przemysław Bluszcz oraz Anna Polony, Magdalena Walach, Jan Peszek, Piotr Fronczewski
Reżyseria: Filip Zylber
Zdjęcia: Jan Holoubek
Scenariusz: Karolina Szablewska (na podstawie treatmentu Marcina Baczyńskiego)
Producent: Robert Kijak, Kamil Przełęcki
Produkcja: Agora S.A..
Koprodukcja: TVN, CANAL PLUS
Dystrybucja: NEXT FILM.
Premiera: 6 stycznia 2017

 

Kino – Masz ochotę wybrać się do kina na film? Kochasz multipleks czy wolisz kino niszowe? WaszaWawa.pl to idealny blog dla Ciebie i Twoich znajomych. Dzięki WaszaWawa.pl poznasz bieżący repertuar kin. Dowiesz się o nowościach filmowych oraz w jakim kinie grają Twój film. Blog WaszaWawa publikuje informacje o nowościach filmowych, premierach Warszawie. Dzięki niemu dowiesz się gdzie i kiedy Twój film wchodzi do kin. Zdobędziesz bilety do kina, jako pierwszy zobaczysz najnowszy trailer filmu i dowiesz się o ciekawych wydarzeniach filmowych w Warszawie. WaszaWawa to darmowa baza najważniejszych informacji na temat filmów w Warszawie. Premiery filmowe, repertuar kin, co warto zobaczyć w kinie, jakie filmy warto obejrzeć, poznasz film który zarobił najwięcej pieniędzy. Jakie kina w Warszawie grają teraz Twój film? Ten blog to dla Ciebie doskonała baza wiedzy.