Loading Posts...

Wystawa w MOMU czyli rusza „Kulturalny Teatralny 2017”

W ramach projektu „Kulturalny Teatralny” już 8 stycznia (niedziela), będzie miał miejsce wieczór autorski trzech artystek „Welcome to the other side” w tym: wystawa zdjęć Margot Bakenda (fotograf / ilustratorka), wieczór poetycki Katarzyny Brus-Sawczuk (poetka / pisarka), całość uświetni występ wokalny Iwony Manisty-Kutryś (wokalistka / kompozytorka / aktorka).

Wieczór będzie otwarciem wystawy fotografii Margot Bakenda – prace artystki będą dostępne w MOMU do 22 stycznia 2017 roku.

Margot Bakenda – ur. w Białymstoku, gdzie ukończyła studia pedagogiczne. Jest członkiem Stowarzyszenia Ars Porta international e.V. (htpp://www.arsporta.de) W 1993 r. wyemigrowała do Paryża, założyła rodzinę. Zajmując się wychowaniem trójki dzieci, niewiele miała czasu by poświęcić się fotografii. Ale mimo to ciągle fotografowała. Ujęcia, które robiła, były poszukiwaniem samej siebie, jako elementu natury. Interesują ją relacje pomiędzy człowiekiem i naturą, pomiędzy makro i mikrokosmosem w którym wszystko musi współgrać, musi być w równowadze – jak mówi – człowiek sam z siebie – NIE ISTNIEJE.

 Margot Bakenda jest wrażliwą artystką, czułą na los kobiet. Stworzyła także plakaty w których wyraża protest przeciwko przemocy w rodzinie, jakże bardzo ważny obecnie temat. Oznacza to, że Artystka czuje i postępuje z duchem czasu.

W dziełach z ostatnich miesięcy, Margot odkrywa zakamarki duszy, które widzimy dopiero wtedy, gdy poświęcamy obrazom więcej czasu. Jej obrazy pobudzają świadomość obserwatora, skłaniają do zadumy i refleksji – można w nich znaleźć samego siebie. Człowiek – bohater jej fotografii, pozostawia ulotny ślad na otoczeniu, widz, w mgnienie oka integruje się z nim.

8.01.2017 (niedziela)
godz. 19:00
MOMU
Wierzbowa 9/11
Rezerwacja stolików: 506 100 001
Wydarzenie w pełni otwarte / bezpłatne

 


Leave a Comment