Loading Posts...

(MASKA)RADA GMINY w Teatrze Młyn

(MASKA)RADA GMINY w Teatrze Młyn - fot - (MASKA)RADA GMINY w Teatrze Młyn

(MASKA)RADA GMINY to artystyczny bunt przeciwko podziałom, a przede wszystkim zabawna, ostra satyra na współczesną rzeczywistość. Spektakl zadaje pytania o to, co kryje się za wygłaszanymi światopoglądami, oraz, jak to się stało, że pozwoliliśmy na tak silną polaryzację naszego społeczeństwa.

W pewnej gminie, w pewnym kraju, pewien Wójt postanawia wyjść naprzeciw społecznym oczekiwaniom. Aby usatysfakcjonować wszystkich mieszkańców zatrudnia dwóch zastępców – konserwatystę Adama i liberałkę Ewę. Ukrytym celem Wójta jest wpieranie społecznych podziałów, dzięki czemu będzie mógł dłużej utrzymać swoje stanowisko. Plan wydaje się idealny. Wójt nie przewidział jednak, że niespodziewanie Adam i Ewa zapałają do siebie zakazanym uczuciem… Nie przewidział także, że on sam ulegnie urokowi pokornej asystentki Wiesi Znikłej, która niczym cień ogarnia urzędowe problemy…

(MASKA)RADA GMINY w Teatrze Młyn - fot - (MASKA)RADA GMINY w Teatrze Młyn

Teatr MŁYN jest niezależną sceną autorską, założoną przez Siostry Fijewskie. Działa od 2007 r. w Warszawie. Realizuje kameralne sztuki, poddające artystycznej analizie współczesną rzeczywistość.

Teatr Młyn przenosi się na nową scenę – Scenę na Poddaszu Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej i zaprasza na pierwsze spektakle. 17,18.03 w nowej przestrzeni zagramy spektakl (MASKA)RADA GMINY w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej z Jarosławem Boberkiem, Agatą Fijewską, Zuzanną Fijewską-Maleszą i Bartoszem Mazurem.

(MASKA)RADA GMINY

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska

Muzyka: Filip Dreger

Występują: Jarosław Boberek, Agata Fijewska, Zuzanna Fijewska-Malesza, Bartosz Mazur

Choreografia: Renata Piotrowska-Auffret

Kostiumy: Agnieszka Sasim

Reżyseria świateł: Mikołaj Malesza

Produkcja: Joanna Piotrowska

Pokaz przedpremierowy: 10 grudnia, sobota, godz. 19:00

PREMIERA: 11 grudnia, niedziela, godz. 19:00

Kolejne pokazy: 17-18 grudnia, godz. 19:00

Scena Staromiejska SCEK /Stare Miasto, Jezuicka 4/

Spektakl dla widzów od lat 16.


Leave a Comment

Loading Posts...