Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Marion Cotillard – femme fatale o dziewczęcym wdzięku już na dużym ekranie!

Marion Cotillard była ostatnio na ustach wszystkich: dwa filmy z jej udziałem walczące o Złotą Palmę na festiwalu w Cannes, druga ciąża oraz domniemany romans z Bradem Pittem. Rozstanie aktora z Angeliną Jolie tylko podsyciło plotki o flircie, który rzekomo rozkwitł na planie filmu „Sprzymierzeni”. Na szczęście o pięknej Francuzce mówi się dużo przede wszystkim z powodu jej genialnych ról. Od piątku w kinach kolejna odsłona jej aktorskiego talentu – zmysłowa i poruszająca produkcja „Z innego świata”.

Kariera aktorki zaczęła się na dobre w 1998 roku od kultowego filmu Luca Bessona, „Taxi”, w którym wcieliła się w postać słodkiej Lilly. Od pierwszego dnia przykuwała uwagę i działała na mężczyzn – wspomina Samy Naceri, który zagrał z nią w trzech częściach produkcji. Kilka lat później Cotillard rozpoczęła karierę w Hollywood – debiutowała u boku Ewana McGregora w filmie „Duża ryba” Tima Burtona, a następnie wystąpiła w „Dobrym roku”, w którym partnerował jej Russel Crowe.

Marion Cotillard

W 2007 roku Francuzka zagrała główną rolę w wielkim hicie „Niczego nie żałuję – Edith Piaf”, który przyniósł jej statuetkę Oscara, dziesiątki innych nagród oraz zachwyt krytyków i publiczności. – Bezczelnie weszła do mojego gabinetu i oznajmiła, że muszę dać jej tę rolę. Gdy zapytałem: »Dlaczego?«, odpowiedziała: »Bo Edith Piaf to ja« – opowiadał producent filmu.

Po rewelacyjnej roli legendarnej wokalistki drzwi wysokobudżetowych produkcji stanęły przed Cotillard otworem. Aktorka zagrała w gwiazdorskim musicalu „Nine”, w dramacie Michaela Manna „Wrogowie publiczni”, w filmach Christophera Nolana – „Incepcja” oraz „Mroczny rycerz powstaje”, a także u Woody’ego Allena w komedii „O północy w Paryżu”. Ostatnio Francuzkę mogliśmy podziwiać w kolejnych głośnych filmach, jak: „Imigrantka”, „Dwa dni, jedna noc”, „Makbet” oraz „Sprzymierzeni”.

Paryżanka jest nie tylko jedną z najbardziej pożądanych aktorek. Cotillard śpiewa, komponuje, gra na gitarze, od lat angażuje się w ochronę środowiska, uczestnicząc w kampaniach Greenpeace, a od 2008 roku jest ambasadorką marki Dior. Mimo ogromnego sukcesu, pozostaje skromna i skupiona na pracy. Jej partnerem w życiu prywatnym jest aktor i reżyser Guillaume Canet. Para spodziewa się właśnie drugiego dziecka.

Marion Cotillard

Od piątku w kinach kolejny aktorski popis Marion Cotillard. Wzruszająca i zaskakująca opowieść o miłości, dla której warto stracić zmysły. Zachwycające zdjęcia, skąpana w słońcu Prowansja, pożądanie, namiętność i szaleństwo. „Z innego świata” z fantastyczną Marion Cotillard w roli głównej na ekranach kin już 9 grudnia!

 

Kino – Masz ochotę wybrać się do kina na film? Kochasz multipleks czy wolisz kino niszowe? WaszaWawa.pl to idealny blog dla Ciebie i Twoich znajomych. Dzięki WaszaWawa.pl poznasz bieżący repertuar kin. Dowiesz się o nowościach filmowych oraz w jakim kinie grają Twój film. Blog WaszaWawa publikuje informacje o nowościach filmowych, premierach Warszawie. Dzięki niemu dowiesz się gdzie i kiedy Twój film wchodzi do kin. Zdobędziesz bilety do kina, jako pierwszy zobaczysz najnowszy trailer filmu i dowiesz się o ciekawych wydarzeniach filmowych w Warszawie. WaszaWawa to darmowa baza najważniejszych informacji na temat filmów w Warszawie. Premiery filmowe, repertuar kin, co warto zobaczyć w kinie, jakie filmy warto obejrzeć, poznasz film który zarobił najwięcej pieniędzy. Jakie kina w Warszawie grają teraz Twój film? Ten blog to dla Ciebie doskonała baza wiedzy.