Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Galeria Promocyjna z nową wystawą! Magdalena Ciemierkiewicz „Stan skupienia”

Abstrakcyjny obraz w twórczości Magdaleny Ciemierkiewicz z biegiem czasu zaczął przeobrażać się w „przedmiot” z przestrzeni prywatnej. Zainteresowanie kosmosem przerodziło u niej w skupienie nad teraźniejszością, której zaczęła przyglądać się wraz z pojawieniem się „Luster” (2016). Obraz jest w nich wynikiem refleksji nad rzeczywistością w jej codziennym wymiarze. Na wystawie „Stan skupienia” artystka prezentuje nową serię fotografii wnętrza, oglądanego w lustrzanym odbiciu.

„Zasłona”, kontynuująca te zagadnienia, to obiekt, któremu Magdalena Ciemierkiewicz poświęca kilka lat systematycznej pracy. Zbudowana jest z drobnych, czarnych koralików, wszywanych w tkaninę. Przestrzeń prywatna, niedostępna dla publiczności, jest miejscem, które tworzy konkretny kontekst dla pracy. Pokazując „Zasłonę” w procesie, stara się uchwycić moment, w którym ostateczna forma obiektu pozostaje jeszcze nieznana, a na pierwszy plan wychodzi czas i miejsce, w którym jest kształtowana. W rzeczywistości jest to dla artystki nowy sposób kształtowania przedmiotu, który związany jest z rytmem codziennego życia. Proces twórczy przybiera tu formę kontemplacyjną, zatopioną w teraźniejszości. Forma końcowa będzie więc kumulacją niewielkich jednostek czasu przetworzonych na materię obiektu.

Tytuł wystawy nawiązuje w swojej dwuznaczności do fizycznej formy „Zasłony”, ale także kontemplacyjnego procesu, który towarzyszy jej powstawaniu. Gest wyszywania, powtarzany jak mantra, stopniowo przekłada się na ostateczny kształt obiektu, który w tej chwili pozostaje jeszcze nieznany.

Magdalena Ciemierkiewicz „Stan skupienia”
1 lutego 2017
Galeria Promocyjna
Rynek Starego Miasta 2

 

Zobacz najciekawsze wydarzenia rozrywkowe w mieście Warszawa. Blog WaszaWawa to darmowa baza zawierająca nadchodzące wystawy w Warszawie. Sprawdź, jakie wystawy odbywają się w Warszawie, kiedy możesz wybrać się na oprowadzanie po wystawie. Bilety do muzeum oraz darmowe wystawy w Warszawie.
Kina w Warszawie, repertuar, teatry, spektakle, koncerty w Warszawie. Na blogu WaszaWawa znajdziesz wszystkie najbardziej potrzebne Ci informacje. Oprócz tego dzięki WaszaWawa.pl, poznasz ciekawe miejsca w Warszawie. Od restauracje w Warszawie, po kluby i modne miejscówki. Doradzę Ci gdzie zjeść gdzie zjeść w Warszawie, Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę? lub gdzie spędzić fajny wieczór z przyjaciółmi. Na blogu WaszaWawa opisuje miejsca które odwiedzam i przedstawiam tylko te do których naprawdę warto się wybrać.