Loading Posts...

Ruszył nabór zgłoszeń do 20. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej

Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej ogłasza nabór zgłoszeń do 20. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej”, który powstał, by upamiętniać dorobek artystyczny Patronki.

Agnieszka Osiecka zmarła 7 marca 1997 r. Tuż po jej odejściu, pani Maria Szymonik z grupą najbliższych przyjaciół i twórców postanowiła uczcić pamięć o Poetce, organizując Konkurs na interpretację wokalną jej piosenek. Popularność Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” rosła z rok na rok, a stale duże zainteresowanie twórczością Poetki sprawiło, że w 2002 r. powstała Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej, której głównym celem jest opieka nad spuścizną artystki.

Tegoroczna, 20. edycja Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” po raz kolejny daje szansę młodym wokalistom, by zaprezentować swoją wrażliwość i talent w wieloetapowym, rozwijającym artystycznie przedsięwzięciu muzycznym. Finał Konkursu stanowi Koncert Galowy w Teatrze Muzycznym ROMA, podczas którego odbędzie się także premierowy spektakl muzyczny z udziałem gwiazd polskiej estrady i teatru.

Aby wziąć udział w 20. Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej”, wystarczy przygotować interpretacje 2 piosenek autorstwa Poetki i wypełnić FORMULARZ:
http://okularnicy.org.pl/festiwal-konkurs/konkurs/formularz-zgloszenia/

Zgłoszenia przyjmowane będą do 31.05.2017 r.


Leave a Comment