Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Dźwięki Warszawy – Maciej Majewski.

Dość miłe jest poczucie, że ma się w sobie takie uzależnienie, którego nie trzeba usprawiedliwiać, a moje otaczanie się takimi ludźmi jak Maciej, jest jedynie potwierdzeniem, że moje giga obżarstwo dźwiękami nie jest chorobą, a jedynie chlebem powszednim. Maciek konsekwentnie podąża swoją drogą, traktując dziennikarstwo muzyczne, jako przedłużenie swojego hobby. Dziś redaktor Metal Hammer, JazzSoul.pl oraz CantaraMusic.pl, przedstawia Wam swoją mapę Dźwięków Warszawy!

Molesta Feat. Eldo – „Do Utraty Tchu”

Ten numer zawsze będzie mi się kojarzył z podróżami przez Wolę na odcinku od Ronda ONZ do mniej więcej Teatru na Woli. Budujące się wokół budynki, wyrastające bloki + świetny bit Szczura w tym numerze. Do tego oczywiście Eldoka w silnej nawijce oraz zwrotka i refren Pelsona. Nadal bardzo dobrze się tego słucha. Polecam przejechać się najlepiej tramwajem od Ronda Daszyńskiego do Ronda ONZ z tym numerem w uszach i obserwować otoczenie przez szybę w miarę możliwości po obu stronach.

Sinusoidal – „Little Stories”

Ten utwór z kolei kojarzy mi się z wczesno-wieczornymi powrotami z różnych warszawskich miejscówek. Minimalistyczny bit, ambientowy klawisz i nieco senny głos Ady Styrcz idealnie wpasowują się w wieczorny warszawski krajobraz.

Mikromusic – „Moje Mieszkanie”

Miejska przestrzeń to nie tylko ulice i budynki z zewnątrz, ale także nasze miejsca zamieszkania. Tutaj przepięknie namalowany słowami i głosem Natalii Grosiak obraz domowego klimatu na tle lekkich, jazzujących dźwięków. Mnie kojarzy się z chillującymi sobotami, gdzie muzyka delikatnie płynie z głośników, a ciepła kawa i kanapa z lekturą dopełniają atmosfery relaksu.

Tede – „Ja, Mój Walkman I Mój Notes”

Jacek w trybie spacerowicza opowiada o swych wrażeniach, muzyce, swojej pasji. A wszystko na tle bitu, który zrobił O.S.T.R. Idealne na każdą porę roku, poranne wyjścia z domu, wbrew słowom refrenu – nie tylko w słoneczne dni.

Vienio i Pele – „Jedno Z Takich Miejsc”

Ten utwór to jeden z moich pierwszych przewodników po Warszawie. Metro, Chmielna, kino „Atlantic”… Kiedyś nawet przebyłem orientacyjną trasę, o której Pelson nawija w tym numerze. Przyjemna podróż i w tle ten miły dla ucha bit.

Sofa – „The Life I Chose”

To idealny numer do “załatwiania spraw na mieście”. Tu trzeba wstąpić, tam coś odebrać, tu załatwić. Rytmiczny, funkująco-soulowy numer Sofy sprawdza się w takich sytuacjach znakomicie.

Sofa

Sofa

Exlibris – „Left Behind”

Polecam zwłaszcza tym, którzy zaspali. Po szybkim wybyciu z domu, proszę zapodać sobie w przewody słuchowe ten utwór. Powermetalowa jazda od razu sprawi, że inaczej poukłada się reszta dnia.

Electric Rudeboyz – „Znowu Lato”

(..) „bardzo łatwo tu zabłądzić/kiedy lato w mieście/kiedy upał w mieście rządzi” – nic dodać, nic ująć. Drum’n’bassowo/breakbeatowa jazda, idealna na deskorolkę, rolki, hulajnogę, czy rower. Zanim dojedziecie do bulwarów nad Wisłą, można się nieźle rozpędzić.

Noon – „Quest”

Nie wyobrażam sobie lepszego utworu na chłodne, nocne i samotne spacery we mgle przez miasto, niż „Quest” z  „Bleak Output” Noon’a. Tylko ja, moje myśli, kłujące powietrze wokół i ten znakomity bit Mikołaja Bugajaka.

Tomasz Stańko Quartett – „Lontano III”

Gdy nie mogę zasnąć, a światło księżyca wpada przez okno, wtedy „Lontano” wypełnia resztę. Post-komedowski, a jednocześnie oszczędny styl gry trąbce mistrza Stanki oraz liryczna gra tria Marcina Wasilewskiego czyni wspaniały, przeszyty nostalgią i romantyzmem klimat.

Ludzie w Warszawie do dział na blogu WaszaWawa w którym prezentowane są ciekawe sylwetki osób mieszkających w Warszawie. Na co dzień mijamy w Warszawie całą masę ludzi, którzy budują historię Warszawy. To nie celebryci, nie zobaczysz ich na okładkach. To zwykli ludzie, tacy jak Ty i ja. Pełni pasji, ciekawych zainteresowań. Na blogu WaszaWawa.pl poznasz ludzi, którzy robią najlepsze zdjęcia na Instagramie, rekomendują ciekawe miejsca w Warszawie, sprawiają, że Warszawa jest wyjątkowym miastem. W dziale ludzie, znajdziesz ciekawe inicjatywy, historie, również osoby którym możesz pomóc. Ludzie w Warszawie to też przestrzeń dla Ciebie! Blog WaszaWawa publikuje informacje o tym co w Warszawie. Dzięki niemu dowiesz się gdzie najlepiej się bawić w Warszawie. Jako pierwszy zobaczysz dowiesz się o ciekawych wydarzeniach w WarszawieWaszaWawa to darmowa baza najważniejszych informacji na temat tego co w Warszawie. Premiery filmowe, repertuar kin, co warto zobaczyć w kinie, jakie filmy warto obejrzeć, poznasz film który zarobił najwięcej pieniędzy. Koncerty? Najważniejsza lista muzycznych imprez w Warszawie. Bilety na koncerty, spotkania z artystami. Jakie spektakle w Warszawie grają teraz teatry? Ten blog to dla Ciebie doskonała baza wiedzy. Poznaj najciekawsze miejsca w Warszawie, zaplanuj koncertowy weekend, zobacz gdzie wybierzesz się na hitowe filmy lub gdzie zobaczysz rewelacyjne spektakle. Dotknij miasta, które tętni cały czas życie. WaszaWawa to blog który na bieżąco informuje o najciekawszych imprezach w Warszawie. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, tych którzy szukają informacji o koncertach, repertuarze filmowym, spektaklach. WaszaWawa to mapa wydarzeń dzięki, której nie tylko dowiesz się o tym co dzieje się w Warszawie, ale również gdzie np. zjeść dobry lunch czy romantyczną kolację.