Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Draka z Krzysztofem Kiersznowskim w Teatrze Młyn

Draka to współczesny, kameralny musical, zrealizowany przez młodych twórców świetnie przyjętego przez publiczność spektaklu „NIUNIA”. Tym razem zespół współpracuje z aktorem Krzysztofem Kiersznowskim.

Emerytowany policjant (Krzysztof Kiersznowski) dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory. Rozdrażniony otaczającą go rzeczywistością sześćdziesięciolatek – samotnik, cwaniak i łapówkarz, staje w obliczu rozliczenia z własnym życiem. Wartka, dowcipna i przewrotna akcja sztuki dzieje się na przemian w starym Mlecznym Barze i Rejonowym Szpitalu. Rzeczywistość bohatera tworzą zimna i bezlitosna Pani Doktor (Zuzanna Fijewska-Malesza), oraz krzykliwa, ciężarna Kelnerka (Agata Fijewska).

Draka fot. J. Karczewski

Spektakl poprzez śmiech, absurd i groteskę stawia pytania o naszą współczesną rzeczywistość, dlaczego wiąże się ona coraz częściej z poczuciem wstydu i złości? W jaką stronę zmierza nasze „dynamicznie rozwijające się” społeczeństwo? Czy w świecie, który powoduje tyle frustracji, jest jeszcze miejsce na bezinteresowną bliskość?

Groteskowa forma i dowcip – to być może jedyny sposób na poruszenie tych tematów społecznego, ale i naszego wewnętrznego tabu.

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska

Muzyka: Filip Dreger

Obsada: Agata Fijewska, Zuzanna Fijewska-Malesza, Krzysztof Kiersznowski

Choreografia: Bartosz Figurski

Akompaniament: Agnieszka Orzechowska-Kozak

Reżyseria świateł: Mikołaj Malesza

Produkcja: Agnieszka Kondraciuk, Katarzyna Pawela

 

Produkcja: Fundacja Artystyczna MŁYN dzięki wsparciu Miasta St. Warszawy

Partner: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej

Premiera: 9 czerwca 2013

Miejsce:

Scena na Poddaszu SCEK, ul. Jezuicka 4, Stare Miasto, Warszawa.

 

 

Bilety:

40, 35zł, po uprzednim dokonaniu rezerwacji

[email protected]  tel. 519 672 356

Ilość miejsc ograniczona!

 

BIOGRAMY TWÓRCÓW:

Natalia Fijewska-Zdanowska (ur. 1981) – reżyser i dramaturg. Jest magistrem filozofii UW. W 2007r. Powołała do życia i prowadzi wraz z siostrami własną, autorską Niezależną Scenę Społeczną Teatr MŁYN, w ramach Fundacji Artystycznej MŁYN. Współpracowała z takimi instytucjami jak Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło, Stowarzyszenie Teatru Konsekwentnego, Teatr Stara Prochownia Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej, Teatr Ochoty, Teatr Wytwórnia, Teatr na Woli, Teatr Powszechny, Teatr Polski w Warszawie. W 2007 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie Teatru. Realizuje kameralne spektakle autorskie, poddające artystycznej analizie współczesną, rzeczywistość: monodram „Głuchoniemoc” (2004) „Różowa skarpetka” (2006), „De-naturat” (2007), „Siostry” (2008), „Piąta rano” (2009) oraz „Gabinet” (2010), „Facet mojej żony” (2011), „Niunia” (2012).

Agata Fijewska (ur. 1987) – aktorka, laureatka nagród aktorskich i wokalnych na przeglądach i festiwalach piosenki, wokalistka. Zagrała między innymi w spektaklach: „Różowa skarpetka” (2006), który otrzymał szereg nagród, był grany w Teatrze Stara Prochownia w ramach Sceny OFF Teatru Konsekwentnego, spektaklu „Siostry” (2008) zrealizowanym we współpracy z Teatrem na Woli w Warszawie, monodramie muzycznym „Piąta rano” (2009), który otrzymał GRAND PRIX Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie, oraz musicalu „Niunia”. Ukończyła Warszawską Wyższą Szkołę Psychologii Społecznej. Jest współzałożycielką Fundacji Artystycznej „MŁYN”, mającej obecnie siedzibę na Scenie Staromiejskiej SCEK w Warszawie i wielokrotną organizatorką przedsięwzięć kulturalnych z ramienia Fundacji.

Zuzanna Fijewska-Malesza (ur. 1984) – aktorka, wielokrotna laureatka nagród aktorskich na festiwalach teatralnych. Ukończyła filozofię na UW. Zagrała m.in. w spektaklach: „Paw królowej. Opera praska.” (reż. Jacek Papis, 2005) oraz „Siostry”. Do dziś można ją oglądać w spektaklach Teatru MŁYN „De-naturat” (od 2007), „Głuchoniemoc” (od 2004) oraz musicalu „Niunia” (od 2012). W 2008 roku zdała egzamin eksternistyczny na aktora dramatu. Od 2009 r. gra w spektaklu „Kubuś Fatalista i jego Pan” (reż. Krzysztof Stelmaszyk) w Och-Teatrze w Warszawie. Jest laureatką VIII edycji programu stypendialnego „Młoda Polska” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury i przyznawanego decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach stypendium zagrała w monodramie na podstawie tekstu Aliny Margolis-Edelman „Ala z Elementarza” w reżyserii Agnieszki Glińskiej, obecnie granym na deskach Teatru Dramatycznego (Scena PRZODOWNIK). Jest współzałożycielką Fundacji Artystycznej „MŁYN”, mającej obecnie siedzibę na Scenie Staromiejskiej SCEK w Warszawie i wielokrotną organizatorką przedsięwzięć kulturalnych z ramienia Fundacji.

Krzysztof Kiersznowski (ur. 1950 ) – polski aktor, związany z teatrami: Teatr Ochoty w Warszawie, Teatr Studio w Warszawie, Teatr Polski w Bydgoszczy. W 1977 ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi i 26 marca tegoż roku zadebiutował w teatrze. Rok później uzyskał dyplom. W 1978 wyróżniony we Wrocławiu na XIX FPSW za rolę prokuratora w sztuce Krzywa płaska. Znany również z ról filmowych i serialowych takich jak: „Twarzą w twarz” – podinsp.Janusz; „Wnuk Barwy szczęścia” – Górka; „Statyści” – Gralewski; „Kiler” i „Kilerów 2óch” – Wąski; „Vabank” i „Vabank II czyli Riposta” – Nuta.

Filip Dreger (ur. 1977) z wykształcenia filolog polski i pianista po średniej szkole muzycznej. Pracuje zawodowo jako programista i konsultant specjalizujący się w Javie, głównie w dziedzinie aplikacji webowych i mobilnych. Od czasu pierwszego wysłuchania musicalu „Cats” Andrew Lloyda Webbera w 1994 jego namiętnością są współczesne musicale sceniczne. Autor muzyki do setek piosenek i szkiców musicalowych, z których zdecydowana większość pozostała w szufladzie, a kilka doczekało się amatorskich lub półprofesjonalnych prezentacji. Z Teatrem Młyn współpracował już przy spektaklach „Gabinet” i „Facet mojej żony”.

Bartosz Figurski (ur. 1975) Aktor, tancerz. Student V roku PWST w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Uzyskał dyplom tancerza zawodowego. Ma w dorobku role w spektaklach: „Pan Twardowski” K. Jasińskiego (Teatr Komedia w Warszawie), „Fame” (Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w Radomiu,), „Opera za trzy grosze” oraz „Gorączka” (Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu), „Tango Operita” (Teatr Syrena w Warszawie) oraz „Dancing” (Teatr Polonia w Warszawie); Był solistą w Teatrze Muzycznym ROMA, grając w musicalach: „Crazy For You”, „Piotruś Pan” (reż. i chor. Janusz Józefowicz), „Koty” (Mangojerry) i „Grease” (reż. W. Kępczyński, chor. J. Badurek) oraz „Taniec wampirów” w reż. R. Polańskiego i chor. D. Callahana (swing wokalno-taneczny). Na stałe współpracuje z Teatrem Tańca ZAWIROWANIA w Warszawie, gdzie współtworzy choreografię do spektakli („Innocent When You Dream”, „Po godzinach”, „Chopin Ambiente”) oraz ze Starym Browarem w Poznaniu (spektakl „Happy”). Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i tańca jazzowego w Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego i w Warsztatowej Akademii Musicalowej w Warszawie. Jest współtwórcą choreografii do serialu tv „Tancerze”.

Agnieszka Orzechowska-Kozak (ur. 1971) muzyk związana z Młodzieżowym Domem Kultury w Żyrardowie, instruktor zespołu wokalnego, współpracuje z teatrami dziecięcymi, organizator przeglądów piosenki, koncertów, absolwentka Żyrardowskiej szkoły muzycznej, Wyższej Szkoły pedagogicznej w Zielonej Górze, Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Razem z Teatrem Młyn współpracowała przy monodramie muzycznym „Piąta rano”.

 

Zastanawiasz się na co do teatru? WaszaWawa to aktualny repertuar teatrów w Warszawie. Premiery teatralne, wydarzenia artystyczne w Warszawie, koncerty. Właśnie tu! Szukasz informacji co w warszawskich teatrach? Gdzie kupisz tanie bilety do teatru? WaszaWawa to najlepsze spektakle, przedstawienia teatralne, zapowiedzi oraz premiery. Bądź na bieżąco z wydarzeniami. Teatr – najważniejsze spektakle. Premiery, ostatnie spektakle. Sceny amatorskie i niezwykłe widowiska. Teatr państwowy, teatr prywatny czy teatr amatorski. Tu znajdziesz darmowe informacje o biletach na spektakle i wydarzeniach około teatralnych. Szukasz informacji o tym co w Warszawie. Poznaj WaszaWawa najlepszy blog z darmową bazą imprez w Warszawie! Wydarzenia, imprezy, atrakcje. Darmowe imprezy, koncerty, zaproszenia na imprezy