Loading Posts...

Chata – ekranizacja powieści Stuarta Hazeldine’a w marcu na dużym ekranie. Zobacz zwiastun!

Chata - ekranizacja powieści Stuarta Hazeldine'a w marcu na dużym ekranie. Zobacz zwiastun! - chata 2 80x33 - Chata – ekranizacja powieści Stuarta Hazeldine’a w marcu na dużym ekranie. Zobacz zwiastun!

Ekranizacja światowego bestsellera (ponad 20 milionów sprzedanych egzemplarzy), który stał się literacką sensacją w kilkudziesięciu krajach świata, także w Polsce. Film wyprodukowany przez Gila Nettera, producenta „ŻYCIA PI”. Poruszająca opowieść o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu.

Chata - ekranizacja powieści Stuarta Hazeldine'a w marcu na dużym ekranie. Zobacz zwiastun! - chata 3 1024x683 - Chata – ekranizacja powieści Stuarta Hazeldine’a w marcu na dużym ekranie. Zobacz zwiastun!

Nan Phillips (Radha Mitchell), Mack Phillips (Sam Worthington), Missy Phillips (Emelie Eve), Josh Phillips (Gage Munroe) and Kate Phillips (Megan Charpentier)

Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy. List wydaje się pochodzić od samego Boga. Pełen wątpliwości i obaw Mack decyduje się na spotkanie z nieznanym, które okaże się być niezwykłym doświadczeniem pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat.

Chata - ekranizacja powieści Stuarta Hazeldine'a w marcu na dużym ekranie. Zobacz zwiastun! - chata 5 1024x683 - Chata – ekranizacja powieści Stuarta Hazeldine’a w marcu na dużym ekranie. Zobacz zwiastun!

Film „Chata” Stuarta Hazeldine’a powstał w oparciu o fenomen literacki autorstwa Williama P. Younga o tym samym tytule. Historia rozpaczającego po stracie dziecka ojca, który musi zmierzyć się z najtrudniejszym dylematem w swoim życiu – przebaczyć to, co wydaje się niewybaczalne – podkreśla nieskończone piękno ludzkiego ducha i zainspirowała niezliczoną ilość ludzi do bycia lepszymi wersjami samych siebie. Książka zadebiutowała od razu na pierwszym miejscu prestiżowego zestawienia bestsellerów „New York Timesa” i pozostała na nim przez… kolejnych siedemdziesiąt tygodni! Marketing szeptany oraz nieustannie powiększająca się liczba fanów „Chaty” sprawiła, że z każdym kolejnym tygodniem i miesiącem przybywało czytelników. Ostatecznie niezwykła powieść Younga została przetłumaczona na czterdzieści języków oraz sprzedana na całym świecie w dwudziestu dwóch milionach egzemplarzy.

Chata - ekranizacja powieści Stuarta Hazeldine'a w marcu na dużym ekranie. Zobacz zwiastun! - chata 4 1024x432 - Chata – ekranizacja powieści Stuarta Hazeldine’a w marcu na dużym ekranie. Zobacz zwiastun!

Niezależnie od tego, w jaki sposób oceniać jego życie, Mackenzie Phillips (Sam Worthington) wydaje się mieć wszystko, czego potrzeba do szczęścia: trójkę wspaniałych dzieci, piękną żonę, cudowny dom. Niczego mu nie brakuje. Jednakże sytuacja ulega diametralnie zmianie, gdy Mack zabiera pewnego razu dzieciaki na biwak. W założeniu luźna wyprawa na łono natury, wycieczka zamienia się w najgorszy koszmar każdego rodzica – najmłodsza córka Macka, Missy, zostaje porwana z obozowiska, a jej ciało nigdy nie zostaje znalezione. Zrozpaczony ojciec stara się zrozumieć to, co się stało, wyjaśnić jakoś tę niewyobrażalną tragedię, jednakże zaczyna popadać w coraz większe emocjonalne odrętwienie. Gdy jego życie rozpada się kawałek po kawałku, do Macka powracają również duchy przeszłości, o których postanowił dawno temu zapomnieć.

Chata - ekranizacja powieści Stuarta Hazeldine'a w marcu na dużym ekranie. Zobacz zwiastun! - chata 1024x683 - Chata – ekranizacja powieści Stuarta Hazeldine’a w marcu na dużym ekranie. Zobacz zwiastun!

Mężczyzna zdaje się kroczyć pewnie w kierunku samozagłady, aczkolwiek właśnie wtedy – w godzinie jego największej próby – otrzymuje tajemniczy list, w którym znajduje zaproszenie na spotkanie z… Bogiem. Miejsce: chata, w której znaleziono zakrwawioną sukienkę Missy. Poszukując desperacko wszelkich metod na znalezienie ukojenia, nie wspominając już nawet o jakichkolwiek odpowiedziach związanych z morderstwem córki, Mack wyrusza ponownie do Oregonu, na łono natury, ażeby stanąć twarzą w twarz z mordercą ukochanej córki lub Bogiem… lub i tym, i tym.

Premiera: 10 marca 2017 (Polska)


Leave a Comment

Loading Posts...