Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Bezpłatny koncert z okazji rocznicy urodzin Fryderyka Chopina

22 lutego przypada 207. rocznica urodzin Fryderyka Chopina. Z tej okazji w ramach inicjatywy  Time for Chopin o godzinie 16.00 odbędzie się bezpłatny koncert. W programie znajdą się zarówno znane, jak i mniej popularne utwory tego kompozytora, a wykona je Katarzyna Kraszewska.

Choć historycy i znawcy życia Fryderyka Chopina nadal nie mają pewności co do daty jego urodzin, niewątpliwie 22 lutego oraz 1 marca to dni, kiedy w salach koncertowych często rozbrzmiewa muzyka jednego z najwybitniejszych wirtuozów. Również w ramach codziennych koncertów chopinowskich Time for Chopin nie mogło zabraknąć specjalnego wydarzenia, którym organizatorzy chcą uczcić pamięć kompozytora oraz popularyzować jego ponadczasową muzykę. 22 lutego o godzinie 16.00 w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie w kameralnej atmosferze i w blasku świec odbędzie się bezpłatny koncert.

Urodzinowy repertuar

Katarzyna Kraszewska, utalentowana pianistka specjalizująca się w muzyce Chopina, wykona utwory z różnych okresów twórczości kompozytora. W czasie ok. 45-minutowego koncertu zabrzmią znane kompozycje jak: Walc Des-dur op. 64 nr 1 tzw. Minutowy, Etiuda c-moll op. 10 nr 12 Rewolucyjna czy Polonez As-dur op. 53. Słuchacze zapoznają się również z mniej rozpoznawalnymi utworami jak Preludium d-moll op. 28 nr 24 i Scherzo b-moll op. 31. Po zakończonym koncercie na gości czekać będzie słodka urodzinowa niespodzianka.

O godzinie 18.00 odbędzie się codzienny biletowany koncert. Projekt artystyczny Time for Chopin objęty jest patronatem honorowym Narodowego Centrum Kultury.

 

Koncerty – najciekawsze informacje o występach polskich i zagranicznych artystów na warszawskich scenach. Od rocka po jazz i muzykę klasyczną. Kameralne koncerty i masowe występy. Informacje o biletach i promocjach. Darmowa baza koncertów. Zobacz jakie wydarzenia odbędą się w Warszawie! Blog WaszaWawa jako pierwszy publikuje informacje o koncertach w Warszawie. Dzięki niemu dowiesz się gdzie i kiedy odbędą się koncerty Twojego ulubionego artysty. Dowiesz się gdzie i za ile kupisz bilety na koncert. WaszaWawa to darmowa baza najważniejszych informacji na temat muzycznych imprez w Warszawie. Poznaj najciekawsze miejsca w Warszawie, zaplanuj koncertowy weekend, zobacz gdzie wybierzesz się na hitowe filmy lub gdzie zobaczysz rewelacyjne spektakle. Dotknij miasta, które tętni cały czas życie