Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

American Honey

Szalone love story. Zobacz zwiastun American Honey.

American Honey to szalone love story w reżyserii jednej z najciekawszych reżyserek współczesnego kina, nominowanej do Oscara i wielokrotnie nagradzanej w Cannes Andrei Arnold („Fish Tank”). Nowoczesne kino drogi, którego młodzi bohaterowie szukają niezależności i wolności.

18-letnia Star (debiutująca na ekranie Sasha Lane) o niczym bardziej nie marzy niż o wyrwaniu się z małego miasteczka, gdzie mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Po kolejnej domowej kłótni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników, którzy wspólnie krążą po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy.

Pełen energii „American Honey” podbił publiczność festiwalu w Cannes. Przez wielu krytyków film Andrei Arnold do samego końca był typowany do Złotej Palmy, ostatecznie otrzymał Nagrodę Jury z rąk Georga Millera. Reżyserka stworzyła współczesną opowieść inspirowaną autentycznymi historiami. W rolach drugoplanowych wystąpili debiutanci: młodzi ludzie, których Arnold napotkała na ulicach amerykańskich miast.

Na swój pierwszy film realizowany w Stanach Zjednoczonych brytyjska scenarzystka i reżyserka Andrea Arnold wybrała historię mocno zakorzenioną w rzeczywistości, pełną skomplikowanych postaci i oddającą jej własne doświadczenia z podróży przez Amerykę.

american Honey

Inspiracją do tej opowieści był dla Arnold opublikowany w 2007 roku w „The New York Times” artykuł „Door to Door: Long Days, Slim Rewards; For Youths, a Grim Tour on Magazine Crews” napisany przez Iana Urbina. Opowiadał on o młodych ludziach zatrudnianych przez rozmaite szemrane firmy, którzy przemierzają kraj niczym komiwojażerzy z dawnych czasów, i chodząc od drzwi do drzwi namawiają na kupno subskrypcji.

american honey

Zafascynowana tym środowiskiem Arnold ruszyła w podróż z jedną z takich grup. Spała z nimi w tanich motelach, poznawała życie młodych ludzi, z których wielu po raz pierwszy opuściło swój dom.

 

Kino – Masz ochotę wybrać się do kina na film? Kochasz multipleks czy wolisz kino niszowe? WaszaWawa.pl to idealny blog dla Ciebie i Twoich znajomych. Dzięki WaszaWawa.pl poznasz bieżący repertuar kin. Dowiesz się o nowościach filmowych oraz w jakim kinie grają Twój film. Blog WaszaWawa publikuje informacje o nowościach filmowych, premierach Warszawie. Dzięki niemu dowiesz się gdzie i kiedy Twój film wchodzi do kin. Zdobędziesz bilety do kina, jako pierwszy zobaczysz najnowszy trailer filmu i dowiesz się o ciekawych wydarzeniach filmowych w Warszawie. WaszaWawa to darmowa baza najważniejszych informacji na temat filmów w Warszawie. Premiery filmowe, repertuar kin, co warto zobaczyć w kinie, jakie filmy warto obejrzeć, poznasz film który zarobił najwięcej pieniędzy. Jakie kina w Warszawie grają teraz Twój film? Ten blog to dla Ciebie doskonała baza wiedzy.