Loading Posts...

Banalna z pozoru historia, z banalnymi z pozoru bohaterami. Nie dajemy się jednak zwieźć pozorom i zapraszamy do Teatru nad Wisłą na spektakl „Komedia” w reżyserii Adama Ferencego. Wtorek 18/07, Pomost 511.

W najbliższy wtorek w Teatrze nad Wisłą: „Komedia” o czarnym zabarwieniu.  Duduś kończy sześćdziesiąt lat i w urodzinowy wieczór puka do sąsiadów z góry, by pożyczyć korkociąg. Kilkanaście sekund, które dzielą mężczyznę od przekroczenia progu mieszkania Marianny i Bruna to ostatnie chwile jego – i tak już zachwianej rozstaniem z żoną – psychicznej równowagi. Za moment zdrowy rozsądek ustąpi miejsca małej paranoi, a kurtuazyjna konwersacja zmieni się w absurdalny dialog.

Spektakl wyreżyserował znakomity aktor (którego obejrzymy również na scenie) Adam Ferency. Nie jest to jego debiut w tej roli. Choć reżyseruje rzadko, zawsze wybiera znakomite teksty w markowych teatrach. Jako reżyser zaczynał sztuką słynnego amerykańskiego scenarzysty filmowego Davida Mameta „Hollywood, Hollywood” w Teatrze Współczesnym w Warszawie. „Komedia” to jego czwarte dzieło.

SCENARIUSZ  Miłogost Reczek

REŻYSERIA  Adam Ferency

OPRACOWANIE MUZYCZNE  Dariusz Kamiński

OBSADA  Adam Ferency, Joanna Kosierkiewicz,  Sławomir Grzymkowski


Leave a Comment