Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

bieg wegański warszawa

6. BIEG Wegański „Łatwiej niż myślisz!” już 7 maja w Warszawie

W dniu 7 maja 2017 r. (niedziela) w Warszawie przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 odbędzie po raz szósty Bieg Wegański „Łatwiej niż myślisz!”.

Bieg Wegański to impreza przeznaczona dla każdego, niezależnie od poglądów kulinarnych czy upodobań sportowych, która jednak skoncentrowana jest głównie na trzech tematach: bieganiu, pomocy zwierzętom oraz zdrowej żywności wegańskiej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tymi obszarami. Z każdego opłaconego pakietu startowego na 5/10/21 km – 5 zł trafia na rzecz Schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva! – Partner Biegu Wegańskiego. Chętni mogą również kupić on-line symboliczną cegiełkę Biegu Wegańskiego (https://pomagam.pl/bieg6/), wpierającą działanie schroniska.

wegański bieg

Harmonogram Biegu rozpisany został na kilka etapów oraz wydarzeń towarzyszących: 6 maja (sobota):

 • 10:00-13:00 „Zabiegam o czystą Warszawę nad Wisłą” w ramach akcji „Zabiegam o czystą Polskę” – wspólne sprzątanie terenu po żoliborskiej stronie Wisły dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawa oraz Dzielnicy Wisła;
 1. 7 maja (niedziela):
 • 09:00 start biegu na 5 km
 • 10:00 start biegu na 10 km
 • 11:00 „Spacer po zdrowie – zabierz swojego lekarza”, czylialternatywna i mniej wymagająca kondycyjnie propozycja aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu – na dystansie 2,5 km oraz 5 km – wzdłuż brzegu Wisły na wysokości Żoliborza. Organizatorem akcji jest Fundacja „Zaskoczeni Wiekiem” Wyćwicz swoje zdrowie, objęta została ona także patronatem Ministerstwa Zdrowia.
 • 12:00 Decathlon Bieg Dzieci podzielony na cztery grupy wiekowe na dystansach do 400 do 1500 metrów. Koszulki RUN DRY marki Kalenji ufundowała firma Decathlon, która w dniu zawodów zorganizuje także Sportową Strefę Rodzinną, gdzie będzie można wypróbować nowych dyscyplin sportu.
 • 14:00 start biegu na 21 km

bieg wegański

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

7 maja (niedziela):

 • 09:00 – 17:00Zabiegany Targ Wegański na terenie Miasteczka Biegu (udział bezpłatny)
 • 10:00 – 17:00Wykłady ekspertów na temat diety roślinnej i aktywności fizycznej w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego (udział bezpłatny)
 • 11:00 – 13:00Wegańska Kasza Party (zawodnicy 5 km i 10 km)
 • 16:00 – 17:30Wegańska Kasza Party (zawodnicy 21 km)

Poza emocjami sportowymi w ramach Zabieganego Targu Wegańskiego na Uczestników czekać będzie ponad 30 wystawców ze zdrową roślinną żywnością wegańską, taką jak: świeże soki, zupy ekologiczne, egzotyczne smaki dań pochodzących z kuchni całego świata. Każdy będzie mógł poczuć, jak smakuje plant-based-diet – to termin nie tylko modny, ale przede wszystkim ultra zdrowy! Pełna lista wystawców dostępna jest tutaj.

Podobnie jak na poprzednich Biegach Wegańskich, także tym razem zachęcamy do Biegu z psem, własnym lub schroniskowym. W zaprzyjaźnionym Schronisku na Paluchu czeka wiele czworonogów, które można adoptować, ich zdjęcia i imiona znajdują się tutaj. Z psami oczekującymi na nowy dom biegną m.in. nasi Ambasadorowie: Paulina Holtz, Paweł Staliński oraz Nick Sinckler, a łącznie zwierzaków ze schroniska biegnących z naszymi Wolontariuszami będzie ponad czterdziestka! Kto wie, może do niektórych z nich serca naszych Zawodników zabiją mocniej!

W tej edycji zapraszamy również uczestników biegu na 5 km na Slow Jogging metodą profesora Hiroakiego Tanaki. Trening instruktażowy oraz sam bieg poprowadzi Joanna Wróblewska, trenerka Slow Jogging, absolwentka pierwszego w Polsce kursu dla trenerów, ale także wegetarianka i pasjonatka biegania, ambasadorka Festiwalu Biegowego, górski przewodnik beskidzki oraz Ambasadorka Porozumienia bez Przemocy.

REJESTRACJA:

Zapisy online do 2 maja 2017 przyjmujemy na stronie: www.biegweganski.pl

Zapisy przyjmujemy także w Biurze Zawodów 6 maja i 7 maja pod warunkiem dostępności miejsc.

W pakietach dla dzieci: koszulka od firmy Decathlon, imienny numer z chipem do pomiaru czasu, medal, upominek od formy Cobi, woda, NNW

W pakiecie biegu głównego: koszulka, imienny numer z chipem do pomiaru czasu, medal, pamiątkowa koszulka, woda, izotonik, Kasza Party, NNW

Partnerem Projektu jest Miasto Stołeczne Warszawa.

 

Ciekawe miejsca w Warszawie, popularne miejscówki, recenzje nowych miejsc. Restauracje w Warszawie. Nietypowe miejsca w Warszawie. Przestrzenie które zachwycają i które warto odwiedzić. Poznaj ciekawe miejsca w Warszawie i sam polecaj je innym dzięki najpopularniejszemu blogowi w Warszawie – WaszaWawa.pl Kina w Warszawie, repertuar, teatry, spektakle, koncerty w Warszawie. Na blogu WaszaWawa znajdziesz wszystkie najbardziej potrzebne Ci informacje. Oprócz tego dzięki WaszaWawa.pl, poznasz ciekawe miejsca w Warszawie. Od restauracje w Warszawie, po kluby i modne miejscówki. Doradzę Ci gdzie zjeść gdzie zjeść w Warszawie, Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę? lub gdzie spędzić fajny wieczór z przyjaciółmi.